Prejsť na obsah

Vybavenie a prístupnosť

Parkovanie a dostupnosť

Parkoviskom ani parkovacími miestami pre verejnosť nedisponujeme. 

Tip na platené parkovisko: Hotel Devín na Riečnej ulici alebo parkovisko Osobný prístav na Fajnorovom nábreží. 

MHD:

  • zastávka Nám. Ľ. Štúra (električka 1, 4 / autobus 29, 50, 70)

  • zastávka Most SNP (električka 4 / autobus 29, 30, 37, 50, 70, 88, 91, 191)

Peší prístup: z Hviezdoslavovho námestia, z Riečnej ulice a Rázusovho nábrežia.

Bicykel: stojany na bicykle nájdete na rôznych miestach v blízkosti galérie.

Prístupnosť

So psom a s iným domácim zvieraťom na vôdzke je možné zdržiavať sa iba na nádvorí a v ďalších exteriérových priestoroch areálu SNG. Vstup so psom do interiérových priestorov galérie je možný len, ak je pes umiestnený v taške alebo kabelke, ktorá nepresahuje rozmery 40 x 30 x 10 cm. Vstup do galérie s vodiacim psom je možný.

Po celom areáli galérie je možné pohybovať sa s invalidným vozíkom alebo inou zdravotníckou pomôckou pre ŤZP osoby, takisto ako s detským kočíkom.

V interiérových a exteriérových priestoroch galérie nie je povolené pohybovať sa na kolobežkách, skateboardoch, korčuliach či skladacích bicykloch (vrátane detských verzií týchto prostriedkov).

Pre bezbariérovú navigáciu či asistenciu sa obráťte na náš personál vo vstupnej hale označený zeleným odznakom.

Pre bezbariérový prístup do výstavných priestorov a ďalších častí budovy môžete využiť výťahy vo Vodných kasárňach a v Premostení. Priestor celého prízemia je bezbariérový. Bezbariérové toalety sa nachádzajú vo vstupnej hale a v hale pred kinosálou. Invalidnými vozíkmi na zapožičanie zatiaľ nedisponujeme. Pracujeme však na tom, aby boli dostupné v budúcnosti.

Pre lepší komfort počas prehliadky si môžete v pokladni zapožičať príručné skladacie stoličky.

Parkoviskom ani parkovacími miestami pre verejnosť nedisponujeme. 


V expozícii Sakrálne umenie nájdete dve dotykovo-zvukové pomôcky k dielam Madona s anjelmi z Popradu a Extáza sv. Terézie, primárne určené pre nevidiacich a slabozrakých. Reliéfne kópie diel, ktoré môžete preskúmať hmatom spolu s audiokomentárom, si ale môže vyskúšať ktokoľvek, kto má záujem.

Rodiny s deťmi

Svoje osobné veci si môžete odložiť do uzamykateľných skriniek, ktoré fungujú po vhodení návratnej mince v hodnote 1 €, alebo v nestráženej šatni na prízemí (strata kľúča od skrinky je spoplatnená sumou 30 €). Pre uloženie rozmernejšej batožiny a detského kočíka sa obráťte na personál označený zeleným odznakom vo vstupnej hale.

Toalety nájdete v rôznych častiach budovy, bezbariérové toalety sa nachádzajú vo vstupnej hale a v hale pred kinosálou.

Prebaľovacie pulty sú k dispozícii vo vybraných označených toaletách:

  • pod schodiskom na prízemí – na dámskom WC – nie je možný prístup s kočíkom

  • v krídle budovy na prízemí oproti detskému ateliéru – unisex WC – nie je možný prístup s kočíkom

  • na 3. poschodí – unisex WC / pult je umiestnený v chodbičke – je možný prístup s kočíkom

  • pracujeme na tom, aby sme onedlho pridali prebaľovací pult aj do bezbariérových toaliet na prízemí pod schodiskom, ktoré sú unisex a kam bude možný prístup aj s kočíkom

V interiérových a exteriérových priestoroch galérie nie je povolené pohybovať sa na kolobežkách, skateboardoch, korčuliach či skladacích bicykloch (vrátane detských verzií týchto prostriedkov).

Pre lepší komfort počas prehliadky si môžete v pokladni zapožičať príručné skladacie stoličky.

Vlastné jedlo a nápoje môžete konzumovať v kaviarni, v prízemných priestoroch galérie mimo výstav a na nádvorí.

Za správanie a pobyt maloletých v galérii sú zodpovední rodičia alebo sprevádzajúci dospelí. Deti do 12 rokov nie je možné nechávať vo výstavných sálach bez dozoru rodičov, resp. sprevádzajúcich dospelých. Za správanie väčších skupín sú zodpovední vedúci týchto skupín. 

Skrinky a šatňa

Kabáty, ruksaky aj menšiu batožinu si môžete odložiť do uzamykateľných skriniek, ktoré fungujú po vhodení návratnej mince v hodnote 1 €, alebo v nestráženej šatni na prízemí (strata kľúča od skrinky je spoplatnená sumou 30 €). 

Pre uloženie rozmernejšej batožiny a detského kočíka sa obráťte na personál označený zeleným odznakom vo vstupnej hale.

Do výstavných priestorov nie je povolené vstúpiť s batožinou či s inými predmetmi, ktoré presahujú rozmery 40 x 30 x 10 cm alebo dĺžku 40 cm z dôvodu ochrany umeleckých diel.

Fotografovanie

V galérii môžete fotografovať a natáčať len pre súkromné a amatérske účely, bez blesku, statívu a selfie tyče, ak pri konkrétnom diele alebo v určitom priestore nie je uvedený osobitný zákaz. Technika, ktorá by mohla prekážať alebo obťažovať ostatných návštevníkov, nie je povolená.

 

Žiadne komerčné fotografovanie a vyhotovovanie iného audiovizuálneho záznamu bez predchádzajúceho povolenia: Komerčné fotografovanie vrátane fotografií či iných audiovizuálnych výstupov určených na reklamu, propagáciu alebo akékoľvek komerčné využitie sú bez predchádzajúcej konzultácie s pracovníkmi galérie prísne zakázané. Viac informácií o fotografovaní v SNG TU

Na všetky komerčné fotografovania či natáčania je potrebný predchádzajúci súhlas personálu SNG, ktorý sa zaoberá žiadosťami o fotografovanie a natáčanie v priestoroch SNG. Kontaktovať nás môžete na info@sng.sk

Wifi

V celom areáli SNG sa môžete pripojiť na galerijnú wifi.

Slovenská národná galéria

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: 10:00-18:00
streda: 10:00-18:00
štvrtok: 12:00-20:00
piatok: 10:00-18:00
sobota: 10:00-18:00
nedeľa: 10:00-18:00

Viac o návšteve

adresa

Budova SNG
Rázusovo nábrežie 1
Bratislava

Kontaktné údaje
© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Generálny partner
Mediální partneri
Merkantil LogoCreative Europe Programme Logo
Partneri projektov