Prejsť na obsah

Prednáška s diskusiou: Tvorba a kritika hodnôt v súčasnom umení

Vstup voľný
Vystavené dielo
Centrum vied o umení Slovenskej akadémie vied, v. v. i., Ústav dejín umenia a Slovenská národná galéria vás pozývajú na cyklus prednášok vedeckých pracovníkov a pracovníčok ústavu, ktorí postupne predstavujú nielen výsledky svojich aktuálnych výskumných projektov a najnovšie poznatky k dejinám umenia a architektúry v strednej Európe, ale aj viaceré súčasné metodologické orientácie v rámci samotnej vednej disciplíny.

Daniel Grúň a diskutujúci hostia: Vieme teoreticky a filozoficky uchopiť procesy tvorby a kritiky hodnôt na takom dynamickom a pohyblivom teréne, akým je súčasné vizuálne umenie, súčasný film a súčasná divadelná dráma? Na začiatku spoločného projektu Ústavu dejín umenia a Ústavu filmovej a divadelnej vedy (Centrum vied o umení SAV) stála predstava symbiózy troch umenovedných disciplín spojených líniou tvorby a kritiky hodnôt. Výsledkom práce členov a členiek výskumného kolektívu je knižná publikácia. V každej zo zaradených esejí, napísaných a prvýkrát publikovaných práve na tomto mieste, sú pojmy kritika, hodnota a kríza diskutované odlišne. Prizvaní autori a autorky budú diskutovať o potrebe kritiky v súčasnosti a o tvorbe hodnôt v umení.

Prednášky sa uskutočňujú raz v mesiaci od apríla 2024 (okrem mesiacov júl, august) do jarných mesiacov roku 2025.

Foto: Lucia Nimcová, Medzinárodný deň žien / International Women's Day, z cyklu Unofficial, 2007, farebná fotografia.

 


Neobmedzený vstup do galérie? Vernostný program Bližšie k SNG vám zaručí nonstop vstup do galérie, skvelé benefity ako zľavy do kaviarne a kníhkupectva. Pridajte sa k nám!

Slovenská národná galéria

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: 10:00-18:00
streda: 10:00-18:00
štvrtok: 12:00-20:00
piatok: 10:00-18:00
sobota: 10:00-18:00
nedeľa: 10:00-18:00

Viac o návšteve

adresa

Budova SNG
Rázusovo nábrežie 1
Bratislava

Kontaktné údaje
© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Generálny partner
Mediální partneri
Merkantil LogoCreative Europe Programme Logo
Partneri projektov