Pri postupnom zoznamovaní sa s jednotlivými rodičmi prichádza divák do kontaktu s toľkými rôznymi osudmi a svetonázormi, že 6. B sa takmer stáva mikrokozmom celej spoločnosti. Pre Piv a Ulrika je účasť na výlete testom. Otázka znie – čo ste ochotní urobiť pre svoje dieťa?
Po trpkej komédii Sviatky pokoja a mieru (2019) o tom, že rodina je najväčšie požehnanie aj prekliatie, prichádza dánska herecká hviezda a režisérka tentoraz s filmom, ktorého dej nie je len „malým“ rodinným stretnutím, ale stretnutím žiakov 6. B triedy základnej školy a ich rodičov. Ako naznačuje už názov, pozornosť však nie je sústredená na deti, ale na ich otcov a matky.
Dej filmu sa odohráva počas tradičného školského víkendového výletu na chatu. Rodičia sa tvária veselo a neviazane, ale v podstate sú neustále v strehu a zaneprázdnení absurdnými bojmi o moc. Interakcia medzi jednotlivými postavami je nielen dobre napísaná, ale i umocnená výborným hereckým obsadením. Scenárista Jakob Weis, ktorý spolupracoval s Paprikou Steen aj na jej predchádzajúcom
filme, udržiava po celý čas rovnováhu medzi drámou a komédiou.




