Prejsť na obsah

Hudba dneška v SNG 47 v Dvorane VŠMU

Vystavené dielo
VENI ensemble je od začiatku svojej existencie istým spôsobom viac platformou, na ktorej sa zo symbiózy „radikálnych“ skladateľov a „osvietených“ hráčov rodia zaujímavé hudobné koncepty a projekty, než „klasickým“ ansámblom s „pevnou hierarchiou“ a „deľbou práce“ medzi tými, čo „len komponujú“, a tými, čo „len hrajú“.

Koncert: VENI ensemble · CAVE SONGS

Krst: CAVE SONGS a VENI 35: AVONDBOEK · NACHTBOEK

 

Program: Daniel Matej, Salvatore Sciarrino, Nirmali Fenn, Pedro Rebello

Účinkuje: VENI ensemble a Peter Zagar

 

V ostatnom čase VENI ensemble ponúka (čo do obsadenia) dva typy programov: „malé“ a „veľké“. Vzniká tak pomerne značná flexibilita v ponuke hudby rozmanitým (často aj netypickým) koncertným priestorom. Pre projekt Hudba dneška v SNG ponúka VENI ensemble jeden zo svojich „malých“ programov v štvorčlennom obsadení. V jeho dramaturgii figurujú tri sólové inštrumentálne skladby, jedno trio a jedno kvarteto, ktorého vznik je podmienený daným okamihom, čo znamená, že sa vždy nanovo kreuje „komponovaním v reálnom čase“, ako reakcia na „tému“, ktorá predtým zaznie v elektronickej stope. Skladby sú v programe koncertu pospájané krátkymi „ritornelmi“ z Matejových „jaskynných piesní“, čím vzniká koncert (ako by možno povedal Vincent Šikula), „na ktorom sa netlieska“.

Súčasťou koncertu bude aj krst dvoch nových CD albumov – CAVE SONGS a NACHTBOEK · QUOTATIONS, ktoré vyšli pri príležitosti 35. výročia vzniku súboru.

Koncertný cyklus HUDBA DNEŠKA V SNG realizuje Slovenská národná galéria v dramaturgii Daniela Mateja v spolupráci so Slovenskou sekciou ISCM, InMusic, o. z., a VENI ensemble. Koncert finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj – najlepšie miesto pre život a Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.

Predaj vstupeniek online a v otváracích hodinách v pokladnici SNG, alebo pol hodinu pred koncertom v Dvorane VŠMU.

Foto: Juraj Beráts / Hudba dneška v SNG 47 – VENI ensemble. Daniel Matej, Ronald Šebesta, Michal Matejka, Milan Osadský


Neobmedzený vstup do galérie? Vernostný program Bližšie k SNG vám zaručí nonstop vstup do galérie, skvelé benefity ako zľavy do kaviarne a kníhkupectva. Pridajte sa k nám!

Slovenská národná galéria

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: 10:00-18:00
streda: 10:00-18:00
štvrtok: 12:00-20:00
piatok: 10:00-18:00
sobota: 10:00-18:00
nedeľa: 10:00-18:00

Viac o návšteve

adresa

Budova SNG
Rázusovo nábrežie 1
Bratislava

Kontaktné údaje
© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Generálny partner
Mediální partneri
Merkantil LogoCreative Europe Programme Logo
Partneri projektov