Prejsť na obsah
Vystavené dieloVystavené dieloVystavené dieloVystavené dielo
začína o 62 dní
Dizajn, úžitkové umenie a umelecké remeslo sú v galériách skôr prekvapením ako každodennosťou. V Slovenskej národnej galérii majú svoje miesto viac ako 60 rokov. Dlho boli súčasťou sna o slovenskom umelecko-priemyselnom múzeu a dnes sú predovšetkým subtílnou, ale výrečnou správou o vitálnych vzťahoch dizajnu, umenia a remesla.

Sondy do našich zbierok dizajnu, úžitkového umenia a umeleckého remesla v expozícii budujeme na princípe dialógu diel. Dvojice či trojice artefaktov nechávame konverzovať v súzvuku i napätí, harmónii aj ambivalencii. Vyberáme majstrovské diela aj predmety zo zadných políc našich depozitárov, siahame po progresívnych dielach, slovo dávame tiež nepohodlným, kontroverzným artefaktom.

Hľadáme medzi nimi vizuálne a významové iskrenie. Diela ako nositeľov informácií o udalostiach a osobnostiach zbierky, dizajnérskej a umeleckej kvalite, symbolike č mieste pôvodu spoznáte v rozmanitých kontextoch – ako súčasť vizuálnej kultúry, hospodárskej praxe, významných dejinných udalostí aj bežných sociálnych a spoločenských situácií, ako politikum. Viac do hĺbky si ich naviac preštudujete vďaka bohatému digitálnemu obsahu.


Chystáte sa k nám na návštevu? Vstupenky do SNG pohodlne kúpite aj online. Výtvarné diela a zaujímavé miesta v galérii objavíte s mobilom na atlas.sng.sk

Slovenská národná galéria

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: 10:00-18:00
streda: 10:00-18:00
štvrtok: 12:00-20:00
piatok: 10:00-18:00
sobota: 10:00-18:00
nedeľa: 10:00-18:00

Viac o návšteve

adresa

Budova SNG
Rázusovo nábrežie 1
Bratislava

Kontaktné údaje
© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Generálny partner
Mediální partneri
Merkantil LogoCreative Europe Programme Logo
Partneri projektov