Prejsť na obsah
Vzdelávanie

Chcete stretnutie s umením naživo či digitálne ešte viac prehĺbiť? Vyberte si zo širokej ponuky programov či materiálov, prostredníctvom ktorých sprístupňujeme umenie rôznym vekovým aj cieľovým skupinám.

Máte záujem o vzdelávací program so skupinou so špeciálnymi potrebami alebo ste nenašli program, ktorý je pre vás vhodný? Radi ho pre vás prispôsobíme! Ozvite sa nám: 0915 786 712/ vzdelavanie@sng.sk

Vzdelávacie materiály

Pre školy

Vzdelávacie programy v Slovenskej národnej galérii prinášajú zážitok zo stretnutia s originálmi umeleckých diel v rešpektujúcej a tvorivej atmosfére neformálneho vzdelávania.

Vlastnou tvorivou činnosťou môžu (nielen školské) skupiny objavovať zaujímavé podnety nielen zo sveta umenia, rozvíjať svoje výtvarné aj kritické myslenie, skúšať tradičné aj experimentálne výtvarné techniky a materiály. Nakoľko kladieme dôraz na medzipredmetové vzťahy, návštevu galérie je možné prepojiť s rôznymi vzdelávacími oblasťami. Vyberte si zo širokej ponuky programov pre všetky stupne a typy škôl, ktorú aktualizujeme každý školský polrok. 

Informácie k hromadnej návšteve bez objednaného programu:

Ak máte záujem o hromadnú návštevu so skupinou nad 10 osôb, rezervujte si vopred vybranú výstavu. Predídete tak dlhšiemu čakaniu, nakoľko je kapacita priestorov obmedzená. Vybraná výstava sa pre vás rezervuje na 45 minút, v prípade, že návštevu plánujete na kratší čas, napíšte nám to prosím do poznámky pri rezervácii, umožníte tak ďalším skupinám skorší vstup. 

Spravte si vyučovaciu hodinu v galérii

Pre 1. a 2. stupeň základných škôl a stredné školy sme pripravili metodické a aktívne listy, ktoré môžete využiť pri návšteve stálych expozícií: Sakrálne umenie a Moderna. Uveďte pri rezervácii do poznámky, či máte o materiály záujem a my vám ich v deň vašej návštevy pripravíme aj s ďalšími pomôckami na pokladni.

Praktické informácie

Termín na každý program je potrebné si rezervovať aspoň týždeň vopred. Programy realizujeme s prihliadnutím na potreby vekovej a cieľovej skupiny. 

Ak ste nenašli požadované informácie alebo potrebujete poradiť s rezervovaním termínu, radi vám pomôžeme.

Oddelenie galerijnej pedagogiky0915 786 712vzdelavanie@sng.sk
Ponuka programov pre školy

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na odber nášho a newslettera a novinky zo SNG dostanete medzi prvými.

Slovenská národná galéria

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: 10:00-18:00
streda: 10:00-18:00
štvrtok: 12:00-20:00
piatok: 10:00-18:00
sobota: 10:00-18:00
nedeľa: 10:00-18:00

Viac o návšteve

adresa

Budova SNG
Rázusovo nábrežie 1
Bratislava

Kontaktné údaje
© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Generálny partner
Mediální partneri
Merkantil LogoCreative Europe Programme Logo
Partneri projektov