Prejsť na obsah

Festivalom FULLOVE DNI 2023 zatvárame galériu

Uverejnené dňa 14. August 2023
Vo februári 2022 boli diela zo stálej expozície Ľudovíta Fullu v Ružomberku presunuté do depozitára Slovenskej národnej galérie v Bratislave.

Tento krok bol motivovaný potrebou zabezpečiť ich ochranu pred nepriaznivým stavom budovy. Časť stálej expozície - pôvodný ateliér Ľudovíta Fullu je presťahovaný a spolu s autentickými originálnymi dielami dočasne prístupný návštevníkom na Zvolenskom zámku. Niektoré ikonické kompozície sú zas súčasťou novej expozície Moderna v SNG Bratislava. Všetky diela čakajú na svoj návrat domov do Ružomberka po plánovanej rekonštrukcii budovy.

Galéria Ľudovíta Fullu však ostala otvorená. Pri návšteve je stále možné objavovať unikátnu architektúru a v rámci inštalácie Trinásta komnata - Prasklina aj priznanie jej súčasných nedostatkov. Galéria návštevníkovi ponúka aj prehliadku zariadenia umelcových súkromných priestorov, kde je jeho tvorba v skromnejšom počte prístupná, a výstavu „Home Sweet Home,“ poslednú pred zatvorením galérie a očakávanou rekonštrukciou. Výstava má symbolický význam. Vznikla v spolupráci s miestnou komunitou zdôrazňujúc a skúmajúc dôležitosť domova so všetkými jeho asociáciami. Video o jej vzniku a koncepcii natočila mestská televízia Ružomberok.

Galéria sa pred definitívnym zatvorením 8. 9. 2023 rozlúči s návštevníkmi piatym ročníkom mestského multižánrového festivalu, ktorý sprítomňuje umelecký odkaz Ľudovíta Fullu. Fullove dni 2023 sa uskutočnia v termíne od 31. 8. 2023 do 9. 9. 2023. Z bohatého programu si môžete vyberať na stránke www.fullovedni.sk

Srdečne pozývame.

Fotogaléria

Vystavené dielo

Galéria Ľudovíta Fullu (dočasne zatvorené)

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: zatvorené
streda: zatvorené
štvrtok: zatvorené
piatok: zatvorené
sobota: zatvorené
nedeľa: zatvorené

Viac o návšteve

adresa

Galéria Ľudovíta Fullu
Makovického 1
034 01 Ružomberok

Kontaktné údaje

Kde nás nájdete?

SNG RužomberokPrejsť na Google Maps

Spojte sa s nami

© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Spoločnosť Kolomana Sokola Logo
Partneri
Mediální partneri