Prejsť na obsah
Vzdelávanie

Chcete stretnutie s umením naživo či digitálne ešte viac prehĺbiť? Vyberte si zo širokej ponuky programov či materiálov, prostredníctvom ktorých sprístupňujeme umenie rôznym vekovým aj cieľovým skupinám.

Pre školy celoročne ponúkame bohatý program výchovno-vzdelávacích podujatí.

Vzdelávacie materiály

Pre školy

Oddelenie galerijnej pedagogiky na Zvolenskom zámku ponúka verejnosti lektorské výklady, špecializované lektorské výklady, animačné programy a tvorivé dielne.

Stála ponuka programov

  • Lektorské výklady – sprevádzanie žiakov stálymi expozíciami a aktuálnymi výstavami

  • Špecializované lektorské výklady – po dohode s pedagógom poskytujeme aj špecializované výklady zamerané na vybrané časti expozície

  • Animačné programy – oboznámenie sa s umením a históriou prostredníctvom „oživovania“ vystavených diel za pomoci hovoreného slova, dramatizácie, hier a iných spoločných aktivít

  • Tvorivé dielne - aktivity zamerané na rozvoj tvorivosti, estetického cítenia a zručností v priamom kontakte s umeleckými dielami, prebudenie záujmu o umenie cez vlastnú výtvarnú tvorbu

Pre deti predškolských ročníkov materských škôl sme pripravili ponuku vzdelávacích a tvorivých aktivít, ktoré ich zoznámia s našimi stálymi expozíciami, históriou zámku a s výstavou „Vidieť, vidieť a vidieť“, koncipovanou špeciálne pre Zvolenský zámok. Programy využívajú metódy a postupy zážitkovej pedagogiky a sú zostavené s prihliadnutím na špecifické potreby a požiadavky detí.

Programy pre prvý a druhý stupeň základných škôl využívajú metódy a postupy zážitkovej pedagogiky, sú zostavené s prihliadnutím na špecifické potreby žiakov a mnohé nadväzujú na učebné osnovy (dejepis, vlastiveda, regionálna výchova, slovenský jazyk, výtvarná výchova).

Programy pre stredné a vysoké školy sú koncipované špeciálne pre Zvolenský zámok (história zámku, expozície) nadväzujú na učebné osnovy stredných škôl (umenie a kultúra, dejepis, etická výchova) a podporujú rozvoj kľúčových kompetencií študentov.

Praktické informácie

Na každý program je potrebné sa vopred objednať. Informácie o obsahu a termínoch konania vám radi poskytneme na uvedených kontaktoch.

Oddelenie galerijnej pedagogiky+421 45 245 30 01lektori.zvolen@sng.sk
Ponuka programov pre školy

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na odber nášho newslettra a novinky zo Zvolenského zámku dostanete medzi prvými.

Zvolenský zámok

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: zatvorené
streda: 10:00-17:30
štvrtok: 10:00-17:30
piatok: 10:00-17:30
sobota: 10:00-17:30
nedeľa: 10:00-17:30

Viac o návšteve

adresa

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1
960 01 Zvolen

Kontaktné údaje

Kde nás nájdete?

SNG ZvolenPrejsť na Google Maps

Spojte sa s nami

© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Mediální partneri