Prejsť na obsah
Vzdelávanie

Chcete stretnutie s umením naživo či digitálne ešte viac prehĺbiť? Vyberte si zo širokej ponuky programov či materiálov, prostredníctvom ktorých sprístupňujeme umenie rôznym vekovým aj cieľovým skupinám.

Máte záujem o vzdelávací program so skupinou so špeciálnymi potrebami, alebo ste nenašli program ktorý je pre vás vhodný? Radi ho pre vás prispôsobíme. Ozvite sa nám: lucia.kotvanova@sng.sk

Vzdelávacie materiály

Pre školy

Počas rekonštrukcie Schaubmarov mlyn nebude prevádzkovať školské vzdelávacie programy.

Urobte si výlet do oblasti Malých Karpát a zoznámte sa s historickým Schaubmarovým mlynom. Aktuálne vám ponúkame vzdelávacie programy k samotnému historickému objektu mlyna, mlynskej expozícii aj k výstave Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení.

Vzdelávacie programy v SNG Schaubmarovom mlyne sú kombináciou tvorenia, poznávania a trávenia času na čerstvom vzduchu. Prinášajú zážitok zo stretnutia s originálmi umeleckých diel v rešpektujúcej a tvorivej atmosfére. Vlastnou tvorivou činnosťou môžu (nielen školské) skupiny objavovať zaujímavé podnety nielen zo sveta umenia, rozvíjať svoje výtvarné a kritické myslenie, skúšať tradičné aj experimentálne výtvarné techniky a materiály.

Témami a vzdelávacími oblasťami našich vzdelávacích programov nie sú len aktuálne výstavy a diela, ale aj mlynská expozícia, história Schaubmarovho mlyna, okolitá príroda a environmentálne a inkluzívne témy. Vyberte si z ponuky programov pre všetky vekové kategórie a typy škôl a iných organizovaných skupín, ktorú aktualizujeme pravidelne každoročne pri otvorení novej výstavy.

Okrem ponúkaných vzdelávacích a tvorivých programov vám vieme k výstave aj expozícii poskytnúť komentovanú prehliadku.

Schaubmarov mlyn ponúka nielen vnútorné priestory múzea a galérie, ale aj veľký dvor, ovocný sad s ohniskom, kaviareň a obchod s kvalitnou literatúrou.

Praktické informácie

Termín na každý program je potrebné si rezervovať vopred e-mailom alebo telefonicky. Vzdelávacie programy pre školy a iné cieľové skupiny prebiehajú v našich otváracích hodinách - vo štvrtok a piatok v čase od 09:00 do 16:00. V mesiaci jún ponúkame termíny v dňoch utorok - piatok v čase od 09:00 do 16:00.

Na termíne je možné sa aj individuálne dohodnúť priamo s galerijnou pedagogičkou.

Všetky programy realizujeme s prihliadnutím na potreby vekovej a cieľovej skupiny účastníkov.


Kapacita účastníkov programu je od 7 do 20 osôb bez pedagogického dozoru. Je možné realizovať program aj pre dve skupiny naraz, ale na základe individuálnej dohody.

Oddelenie galerijnej pedagogiky+421948509854lucia.kotvanova@sng.sk
Ponuka programov pre školy
Žiadne programy pre túto skupinu
Prejsť na programy

Zatvorené? Nevadí! SNG nájdete aj v ďalších mestách. Urobte si výlet do Bratislavy, Zvolena alebo Strážok.

Schaubmarov mlyn (dočasne zatvorené)

otváracie hodiny

pondelok: zatvorené
utorok: zatvorené
streda: zatvorené
štvrtok: zatvorené
piatok: zatvorené
sobota: zatvorené
nedeľa: zatvorené

Viac o návšteve

adresa

Schaubmarov Mlyn v Pezinku
Cajlanská 255
902 01 Pezinok-Cajla

Kontaktné údaje
© 2024 Slovenská národná galéria
Partneri SNG
Partneri
Mediální partneri